رویداد شتاب (استارت‌آپی) حوزه‌ی شیلات با همکاری پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس و مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم برگزار شد.

برگزاری اولین رویداد شتاب (استارت‌آپی) حوزه‌ی شیلات قشم

28 02 2022

اختتامیه‌ی رویداد شتاب (استارت‌آپی) حوزه‌ی شیلات با همکاری پارک زیست فناوری خلیج‌فارس و مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم در اسفند ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک زیست فناوری خلیج فارس، دکتر محمد شریف رنجبر رییس پارک ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جزیره‌ی قشم در توسعه‌ی فعالیت‌های زیست‌فناورانه، برگزاری این رویداد را شروع خوبی برای شناسایی ایده‌های نوین و تداوم سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی شیلات بیان نمود و افزود: در تلاش هستیم با همکاری پارک و دانشگاه به گونه‌ای عمل کنیم که ایده‌های جوانان در حوزه‌ی شیلات جمع‌آوری و با حمایت از ایده‌های برتر، بتوانند سهمی از بازار صنعت شیلات را از آن خود کنند.

مهندس مهدی روشن‌زاده رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم به نقش مهم استارت آپ‌ها و رشد سریع آن‌ها در بین کشورهای مختلف پرداخت و تشریح نمود استفاده از توان استارت آپ‌ها در جهت بهبود فضای كسب‌وكار، افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی فعالیت‌های مكمل مطلوبیت فضای كسب‌وكار از جمله شاخص‌های تعیین‌‌كننده‌ی وضعیت اقتصادی هر كشوری به شمار می‌رود كه هر چه این فضا شفاف‌تر و رقابتی‌تری باشد، سریع‌تر به طرف رونق اقتصادی پیش خواهد رفت، بنابراین برگزاری استارت آپ شیلات در جزیره‌ی قشم می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای صاحبان ایده جهت معرفی دستاوردهای خود و یافتن شغل مناسب و مرتبط بوجود آورد. ایشان همچنین گزارش مختصری از روند برگزاری رویداد ارائه دادند.

شایان ذکر است در این رویداد که برای نخستین بار در حوزه‌ی شیلات در جزیره‌ی قشم برگزار شد، ۳۰ ایده از سراسر کشور در مرحله‌ی نخست دریافت و ارزیابی‌شده و پس از برگزاری افتتاحیه و داوری اولیه تعداد ۱۲ ایده به مرحله‌ی دوم راه یافتند. در مرحله‌ی دوم که مراسم اختتامیه این استارت آپ در محل سالن همایش پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس برگزار شد، ۱۲ ایده توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت ۴ ایده برتر با عناوین تولید غذای ماهی‌های تزیینی (غذای مولدین و غذای لاروها) (صاحب ایده آقای علی رضایی)، تکثیر و پرورش مرجان‌ها و بی‌مهرگان زینتی دریایی (صاحب ایده آقای هومن احمدیان) و سامانه‌ی مشاوره شیلات (صاحب ایده آقای سلمان کمالی زاده) و سی کاشغ قشم (صاحب ایده خانم خوله غنی) به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند که با نظر داوران رتبه سوم بصورت مشترک به آقای کمالی زاده و خانم غنی تعلق گرفت و از نفرات برتر بصورت نقدی تجلیل شد.

گفتنی است امکان استقرار برای ایده‌های برتر در پارک زیست فناوری خلیج فارس و مرکز نوآوری وابسته به مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم فراهم است.

 

 

 

آخرین‌ها

20 05 2024

انالله و اناالیه راجعون؛ رییس جمهور و یارانش آسمانی شدند

رییس جمهور و یارانش آسمانی شدند

158656
20 05 2024

سخنرانی دکتر مایکل ازبورن استاد دانشکده آموزش دانشگاه گلاسگو

سخنرانی دکتر مایکل ازبورن 

79293
18 05 2024

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت توسعه دانش فراساحل...

تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت توسعه دانش فراساحل مکران

91912
18 05 2024

انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت دانش بنیان تأمین پتروکالای قشم عضو پارک زیست...

فاهم نامه همکاری شرکت دانش بنیان تأمین پتروکالای قشم و شرکت توسعه فناوری عصر نانو در رویداد بین المللی همتا یابی اقتصاد دریا محور 

116145
14 05 2024

حضور فعال شرکتهای دانش بنیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در نخستین...

شرکتهای دانش بنیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در نخستین رویداد بین المللی همتا یابی در اقتصاد دریا محور ایران با محوریت...

131417
15 05 2024

آغاز نخستین رویداد بین المللی همتایابی «اقتصاد دریا محور» در قشم

نخستین رویداد بین المللی همتایابی «اقتصاد دریا محور» در قشم

104775
08 05 2024

برگزاری نمایشگاه هجدمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

نمایشگاه هجدمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی برگزاری می گردد

116187
26 04 2024

گزارش تصویری بازدید سرلشکر رحیم صفوی و دکتر عادل پیغامی مدیر عامل سازمان...

بازدید سرلشکر رحیم صفوی و دکتر عادل پیغامی و هیأت همراه از پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

172372
13 03 2024

دیدار رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بهمراه سایر مسئولین و کارکنان با...

همزمان با ماه مبارک رمضان دکتر محمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم به همراه معاون فناوری و پشتیبانی و چندتن دیگر از...

149961
11 03 2024

در راستای تجاری سازی فناوری های حاصل از تحقیقات کشاورزی و علوم شیلاتی: انعقاد...

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه تأسیس و راه اندازی مرکز رشد علوم شیلاتی هرمزگان

192256