صنعت شیلات یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور است که در صورت ورود ایده های نو و حمایت از آنها می تواند رشد و اشتغالزایی قابل توجهی داشته باشد و امروز واحد فناور دنیای ماهیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم گام های بزرگی برای کمک به شکوفایی این صنعت برداشته است

گام بزرگ واحد فناور دنیای ماهیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برای کمک به شکوفایی صنعت شیلات

19 08 2023

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک زیست فناوری خليج فارس به نقل از قشم خبر، در دنیای امروز و در برنامه ریزی اقتصادی دولتها، اقتصاد دانش بنیان و کارآفرینی بسیار مورد تاکید است که برای تحقق این موضوع سرمایه انسانی خلاق و نوآور به عنوان اساسی ترین زیرساخت مورد توجه قرار دارد .

واحد فناور دنیای ماهیان قشم که زیر نظر پارک زیست فناوری خلیج فارس فعالیت می کند، فعالیت خود را بر مبنای توانمندسازی و نوآوری آغاز کرده و در این مسیر بر مقوله آموزش نسل جوان و انتقال تجربیات به آنها به منظور کمک به اشتغالزایی بیشتر در جامعه تاکید دارد.

شیلات به عنوان یکی از مهمترین بخش های اقتصادی در منطقه آزاد قشم به عنوان نخستین جزیره شیلاتی کشور و منطقه آزاد پیشتاز در کشور، هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل مسیر طولانی در پیش دارد .

مدیرعامل واحد فناور دنیای ماهیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با اشاره به اهمیت فعالیت واحدهای فناور حوزه شیلاتی، به خبرنگار قشم خبر گفت: صنعت شیلات در کشور و قشم برای شکوفایی بیشتر نیازمند بهره مندی از فناوری های نو و فناورانه است؛ تحولاتی که از اساس شیوه تولید و تجاری سازی این محصولات را تغییر دهد و دگرگون کند.

علی رضائی که تاکنون در چندین استارتاپ استانی و کشوری حائز عناوین برتر در بخش شیلات شده است، می گوید: زندگی بسیاری از مردم جزیره قشم به حوزه شیلات و صنایع صید و صیادی وابسته است و باید از این شرایط در جهت رشد اقتصادی بیشتر جزیره استفاده کرد.

وی افزود: امروز دنیا به سمت خلاقیت و نوآوری در حرکت است و صنعت شیلات برای رشد بیشتر باید از شیوه سنتی خود خارج و با کمک ذهن خلاق و جوان علاقه مندان به این حوزه به یک صنعت مدرن و پر رونق تبدیل شود.

رضائی معتقد است: اگر مسوولان این حوزه راهی برای ورود جوانان و خلاقیت های آنها به این حوزه باز کنند؛ عواید آن نصیب کل کشور و خانواده دریایی ها می شود.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی  برای کمک به آموزش نسل جوان در حوزه شیلات در واحد فناور دنیای ماهیان قشم انجام شده، تصریح کرد: تاکنون یک دوره بسیار پربار برای جوانان علاقمند و نخبه قشمی با همکاری مراکز آموزشی و پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

مدیرعامل واحد فناور دنیای ماهیان قشم با اشاره به اهمیت آشنایی جوانان و نوجوانان این جزیره با فعالیت های حوزه شیلات، بیان داشت: یکی از مهمترین محورهای آموزشی در این واحد فناور، در بخش پرورش ماهیان زینتی است.

وی ادامه داد: توسعه صنعت پرورش ماهیان زینتی با توجه به تغییر سبک زندگی شهروندان و استقبال روزافزون مردم دنیا به داشتن آکواریوم می‌تواند فرصتی ناب و ارزشمند برای اشتغالزایی و رونق کسب و کارهای کوچک و همچنین ارزآوری برای کشور باشد.

رضائی که هم اکنون به عنوان استارت آپي نمونه و كارآفرين جوان شیلاتي با همكاري مديريت محترم شيلات و پارك زيست فناوري خليج فارس قشم و دانشگاه جامع علمي كاربردي قشم مشغول فعالیت است و در رشته شيلات و دامپزشکی نیز تحصیل نموده است، ضمن تشکر از همکاری خوب مسؤلان سازمان منطقه آزاد قشم با این واحد فناور، تاکید کرد: اگر به دنبال اشتغالزایی پایدار در منطقه هستیم، باید ایده های نو در بخش شیلات را جدی بگیریم و حمایت های لازم را از جوانان خلاق و نخبه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما در واحد فناور دنیای ماهیان قشم به افراد در زمینه تجاری سازی ایده های نو کمک می کنیم، گفت: دریا ظرفیتی عظیم و ارزشمند است و باید ارزش آن را بیش از پیش بدانیم و با کمک ایده های نو باید به حفظ ذخایر ارزشمند خلیج فارس کمک کنیم.

آخرین‌ها

28 09 2023

گزارش تصویری برگزاری جلسه هیأت امنای پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

 جلسه هیأت امنای پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بصورت حضوری و مجازی با حضور رییس و مسئولین پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، مدیر عامل سازمان...

28
19 09 2023

تولید آب‌شیرین کن‌هایی خاص در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ بازدهی بالا و...

تولید آب‌شیرین کن‌هایی خاص در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ بازدهی بالا و مصرف انرژی پایین مزیت اصلی آب‌شیرین‌کن‌های شرکت دانش بنیان مروارید آب...

6982
11 07 2023

وبینار اصول قراردادنویسی

وبینار اصول قراردادنویسی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با همکاری شرکت پویا اندیشان راه ابریشم برگزار می نماید

10711
05 09 2023

برگزاری جلسه هم اندیشی رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با معاون پژوهشی...

جلسه هم اندیشی رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای توسعه...

7367
05 09 2023

گزارش تصویری بازدید معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیتهای...

 بازدید معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیتهای شرکت های فناور و دانش بنیان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

7333
02 09 2023

برگزاری سمینار و کارگاه آموزشی بررسی تکنولوژی های نوین ساخت در صنعت ساختمان

برگزاری سمینار و کارگاه آموزشی بررسی تکنولوژی های نوین ساخت در صنعت ساختمان

8658
29 08 2023

بازدید نماینده صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان

نماینده صندوق و پژوهش و فناوری استان هرمزگان از دستاوردهای شرکتهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بازدید کرد

7416
28 08 2023

به مناسبت هفته دولت برگزار شد: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران پارک زیست...

به مناسبت هفته دولت برگزار شد: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ نمایشگاه دستاوردهای شرکت های فناور و دانش بنیان

7423
28 08 2023

برگزاری نمایشگاه و کنفرانس شهرسازی آینده شهر هوشمند

برگزاری نمایشگاه و کنفرانس شهرسازی آینده شهر هوشمند بزرگترین نمایشگاه فناور جهان

8944
26 08 2023

مراسم تقدیر از کارمندان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد

مراسم تقدیر از کارمندان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد

8935