با ساخت پرینترهای سه بعدی به منظور تولید قطعات پلیمری دندانپزشکی و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در سال دانش بنیان در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم به قطب تولید پرینترهای سه بعدی حوزه سلامت دهان و دندان کشور تبدیل می‌شود.

قشم، قطب تولید پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی کشور می‌شود

01 06 2022

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، امیر نیکوکار یکی از جوانان کارآفرین فعال در یک شرکت دانش بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم اظهار کرد: پرینترهای سه بعدی جزو محصولات مورد نیاز برای ساخت ادوات پزشکی، مهندسی و هنری در کشور است که با تولید این پرینترها علاوه بر رفع نیازهای داخلی می‌توان به ارزآوری این محصولات در بازارهای خارجی امیدوار بود.

وی در این باره توضیح داد: هم اینک این شرکت انواع پرینترهای سه بعدی را در سه رشته اصلی و 10 گونه متقاوت با کاربردهای مختلف عرضه می‌دارد.

این کارآفرین ادامه داد: انواع پرینترهای سه بعدی در بخش‌های طراحی و مهندسی، ساخت و تولید، آموزش و تحقیقات، پزشکی و درمان، دندانپزشکی و دندانسازی، طلا و جواهرسازی، معماری و ماکت سازی و هنر و مجسمه سازی در این مرکز تولید می‌شوند.
نیکوکار با بیان اینکه تولید پرینترهای سه بعدی برای تولید محصولات پلاستیکی در دستور کار قرار گرفته، افزود: هم اکنون ساخت مولاژهای پزشکی در حال انجام است و نمونه‌های ساخت آنها ۹۵ درصد ارزان تر از نمونه‌های مشابه خارجی دارد.

وی عنوان کرد: همجواری آن با کشورهای حاشیه خلیج فارس و تسهیل در صادرات محصولات تولیدی با همسایگان، استفاده از مزیت‌های گمرکی و مالیاتی مناطق آزاد موجب شده، واحد تولید پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم تاسیس شود.

این کارآفرین ادامه داد: گرچه هم اکنون عملیاتی چون، شبیه سازی قبل از عمل، ساخت پروتزهای درمانی فیکسچرهای ایمپلنت و… به‌طور عملیاتی با پرینتر سه بعدی و توسط پزشکان انجام می‌شود، ولی نگاه آینده بشر به تکمیل فرایندهای اندام حیاتی بدن با سلول‌های بنیادی و با استفاده از بایوپرینترها دوخته شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با توسعه بخش‌های جانبی این شرکت دانش بنیان، زمینه برای بایوپرینترها فراهم خواهد شد و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت موجود برای تحقق این تکنولوژی روز در کشور استفاده کنیم.

این شرکت دانش بنیان است که در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم فعالیت خود را آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود به زودی اخبار خوبی را در حوزه‌های مختلف با ابتکار جوانان ایرانی رقم بزند.


 

آخرین‌ها

19 09 2023

تولید آب‌شیرین کن‌هایی خاص در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ بازدهی بالا و...

تولید آب‌شیرین کن‌هایی خاص در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ بازدهی بالا و مصرف انرژی پایین مزیت اصلی آب‌شیرین‌کن‌های شرکت دانش بنیان مروارید آب...

907
11 07 2023

وبینار اصول قراردادنویسی

وبینار اصول قراردادنویسی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با همکاری شرکت پویا اندیشان راه ابریشم برگزار می نماید

3486
05 09 2023

برگزاری جلسه هم اندیشی رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با معاون پژوهشی...

جلسه هم اندیشی رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای توسعه...

1261
05 09 2023

گزارش تصویری بازدید معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیتهای...

 بازدید معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیتهای شرکت های فناور و دانش بنیان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

1228
02 09 2023

برگزاری سمینار و کارگاه آموزشی بررسی تکنولوژی های نوین ساخت در صنعت ساختمان

برگزاری سمینار و کارگاه آموزشی بررسی تکنولوژی های نوین ساخت در صنعت ساختمان

1388
29 08 2023

بازدید نماینده صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان

نماینده صندوق و پژوهش و فناوری استان هرمزگان از دستاوردهای شرکتهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بازدید کرد

1340
28 08 2023

به مناسبت هفته دولت برگزار شد: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران پارک زیست...

به مناسبت هفته دولت برگزار شد: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ نمایشگاه دستاوردهای شرکت های فناور و دانش بنیان

1359
28 08 2023

برگزاری نمایشگاه و کنفرانس شهرسازی آینده شهر هوشمند

برگزاری نمایشگاه و کنفرانس شهرسازی آینده شهر هوشمند بزرگترین نمایشگاه فناور جهان

1542
26 08 2023

مراسم تقدیر از کارمندان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد

مراسم تقدیر از کارمندان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد

1554
23 08 2023

برگزاری کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری ویژه دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان

   کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری ویژه دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان

1727