اقصی نقاط کشورمان به ویژه مناطق جنوبی و مرکزی همچون استان هرمزگان با بحران شدید آب مواجه هستند و به اعتقاد کارشناسان از مهمترین راهکارهای رفع این معضل، شیرین سازی آب دریا است.

تولید آب‌شیرین کن‌هایی خاص در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم/ بازدهی بالا و مصرف انرژی پایین مزیت اصلی آب‌شیرین‌کن‌های شرکت دانش بنیان مروارید آب قشم

19 09 2023

در برخی مناطق از جمله شهرستان قشم به دلیل نبود منابع آب زیرزمینی، تنها راهکار استفاده از آب شیرین کن ها است که البته اما و اگرهایی به ویژه در بحث انرژی و بازدهی آنها وجود دارد که برخی شرکت های دانش بنیان از جمله شرکت مروارید آب قشم مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس این اما و اگرها را برطرف کرده و موفق به تولید نمونه هایی با قابلیت های ویژه شده است.

به گزارش روابط پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم؛ رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت دانش بنیان مروارید آب قشم که در زمینه تولید آب شیرین کن ها و پمپ های سانتریفیوژ فعال است، در گفت و گو با قشم خبر اظهار داشت: یکی از مهمترین مسایل در بحث استفاده از آب شیرین کن ها، مساله میزان مصرف انرژی برق آنها است .

حسن نگهبان افزود: نمونه های تولیدی این شرکت با خلاقیت مهندسان و با برنامه های تعریف شده برای دستگاه، حداقل نصف نمونه های خارجی مصرف انرژی برق دارد که این مزیتی ویژه با توجه به گرانی انرژی، برای کاربران محسوب می شود.

وی بیان کرد: امروز مبحث آب در جهان یک مبحث جدی و بسیار مهم است و کشورهای مختلف به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس، آب مصرفی خود را از طریق شیرین سازی آب دریاها تامین می کنند.

این مهندس و کارشناس تاسیسات آب با انتقاد از اهمال برخی ها در استفاده از آب شیرین کن ها در کشور به ویژه در مناطق جنوبی از جمله هرمزگان و منطقه قشم، گفت: جای سوال است که چرا استفاده از این تکنولوژی با تاخیر در این مناطق صورت گرفته است و امروز مساله آب به عنوان یک بحران مطرح می شود.

وی با بیان اینکه شرکت ما زمینه اشتغالزایی ۴۵ نفر را به طور مستقیم ایجاد کرده، گفت: برای تداوم فعالیت شرکت نیازمند حمایت های ویژه مسوولان و بانک ها هستیم  تا بتوانیم به اهداف موردنظر دست یابیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مروارید آب قشم ضمن تشکر از حمایت های مسوولان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، خواستار حمایت های بیشتر از سوی مسوولان و برنامه ریزان استان نیز شد.

آخرین‌ها

20 05 2024

انالله و اناالیه راجعون؛ رییس جمهور و یارانش آسمانی شدند

رییس جمهور و یارانش آسمانی شدند

61001
20 05 2024

سخنرانی دکتر مایکل ازبورن استاد دانشکده آموزش دانشگاه گلاسگو

سخنرانی دکتر مایکل ازبورن 

24074
18 05 2024

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت توسعه دانش فراساحل...

تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت توسعه دانش فراساحل مکران

36155
18 05 2024

انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت دانش بنیان تأمین پتروکالای قشم عضو پارک زیست...

فاهم نامه همکاری شرکت دانش بنیان تأمین پتروکالای قشم و شرکت توسعه فناوری عصر نانو در رویداد بین المللی همتا یابی اقتصاد دریا محور 

50168
14 05 2024

حضور فعال شرکتهای دانش بنیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در نخستین...

شرکتهای دانش بنیان عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در نخستین رویداد بین المللی همتا یابی در اقتصاد دریا محور ایران با محوریت صنایع و کسب و...

65779
15 05 2024

آغاز نخستین رویداد بین المللی همتایابی «اقتصاد دریا محور» در قشم

نخستین رویداد بین المللی همتایابی «اقتصاد دریا محور» در قشم

48272
08 05 2024

برگزاری نمایشگاه هجدمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

نمایشگاه هجدمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی برگزاری می گردد

59145
26 04 2024

گزارش تصویری بازدید سرلشکر رحیم صفوی و دکتر عادل پیغامی مدیر عامل سازمان...

بازدید سرلشکر رحیم صفوی و دکتر عادل پیغامی و هیأت همراه از پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

94276
13 03 2024

دیدار رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بهمراه سایر مسئولین و کارکنان با...

همزمان با ماه مبارک رمضان دکتر محمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم به همراه معاون فناوری و پشتیبانی و چندتن دیگر از مسئولین و...

92314
11 03 2024

در راستای تجاری سازی فناوری های حاصل از تحقیقات کشاورزی و علوم شیلاتی: انعقاد...

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه تأسیس و راه اندازی مرکز رشد علوم شیلاتی هرمزگان

114417