تعمیم دانش و علوم تخصصی لازمه توسعه متوازن و انتفاع مردم جزیره

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در نشست هم‌نشینی با مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان

14 04 2022

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم مهندس افشار فتح الهی سرپرست منطقه آزاد قشم در نشست هم‌اندیشی با مدیران شرکت‌های فناور نوپا و دانش‌بنیان مستقر در منطقه آزاد قشم که با حضور امام‌جمعه شهرستان و فناوران پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دیگر فعالان این عرصه در قشم برگزار شد، ضمن ابراز مسرت از حضور 42 شرکت فناور در جزیره بیان داشت: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری و شعار سال، امسال وظیفه ما و شما که در این حوزه صاحب‌تجربه هستید این است که از تمام امکانات و دانش خود برای توسعه صنایع و تولیدات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف علمی که به رشد و پیشرفت کشور کمک می‌کند، استفاده کنیم.
وی نیروهای متخصص و توانمندی که در حوزه‌های مختلف فعال هستند را از سرمایه‌ها و داشته‌های کشور خواند و گفت:  متأسفانه ما نتوانستیم این سرمایه‌های ارزشمند را به چرخه اقتصادی کشور اضافه کنیم.
مهندس فتح الهی با اشاره به عناوین بیانیه گام دوم انقلاب افزود: تقویت خودباوری بین جوانان مستعد و متخصصان کشور می‌تواند به ما در گذشتن از مرزهای دانش و فناوری کمک کند مانند آنچه در سالیان گذشته در حوزه صنایع نظامی، دفاعی و هسته‌ای رخ داده است.
این مقام عالی ادامه داد: این موفقیت‌ها بیانگر توانمندی نیروهای دانشگاهی و استعدادهای درخشان کشور است و وظیفه ماست بسترهای لازم برای فعالیت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری مغزهای متفکر و استعدادهای درخشان کشور را فراهم کنیم.
 تعمیم دانش و علوم تخصصی لازمه توسعه متوازن و انتفاع مردم جزیره
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، توجه به اقتصاد دریامحور را از موضوعات مهم مورداشاره رهبر خواند و یادآور شد: فعالیت‌های شیلاتی و زیست فناورانه مبتنی بر دانش می‌تواند ضمن کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی سهم بیشتری از تولید، اشتغال و درنتیجه افزایش درآمد برای مردم منطقه به همراه داشته باشد.
وی تأکید کرد: ما آماده‌ایم از همه امکانات و ابزارها در راستای تحقق شعار سال استفاده کنیم تا در پایان سال به اثرات و نتایج ارزشمند موردنظر مقام معظم رهبری و سربلندی ایران اسلامی دست‌یابیم.
فتح الهی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان باید با تعمیم دانش به سایر فعالان اقتصادی و مردم جزیره، به‌ویژه در حوزه اقتصاد دریامحور و تشکیل شرکت‌ها و تعاونی‌ها، در کارآفرینی و انتفاع جامعه محلی نقشی ارزنده ایفا کنند.
به گفته وی، قشم جوانان مستعد، توانمند و علاقه‌مند به کار بسیاری دارد  که با کمک شرکت‌های پیشرویی مانند شما، می‌توانند به‌گونه‌ای تجاری‌سازی کنند که همه جزیره از این توانایی منتفع شود.
فتح الهی همچنین خواستار تشکیل کمیته اقتصادی با حضور مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان باهدف احصا مشوق‌های لازم برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف شد و گفت: معرفی دستاوردها و محصولات شرکت‌های فعال قشم، تأمین مواد موردنیاز پروژه‌های مختلف از تولیدات این شرکت‌ها، ایجاد بسترهای انگیزشی برای ورود و تأسیس شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در جزیره باید از اهداف این کمیته باشد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به نوروز پر گردشگر قشم تأکید کرد: استقبال استثنایی گردشگران در نوروز نشان داد که قطعاً صنعت گردشگری ظرفیت بالایی برای تولید ثروت برای مردم منطقه دارد و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در بخش اپلیکیشن های مختلف برای کمک به حوزه گردشگری، حرفی برای گفتن داشته باشند.
فتح الهی در پایان اظهار داشت: امیدواریم با همکاری و تعامل از فرصت نام‌گذاری امسال نهایت بهره‌وری را داشته باشیم تا در حوزه تولیدات دانش‌بنیان و کارآفرینی کشور، نقشی پویا ارائه کنیم.

 

 

 

آخرین‌ها

11 05 2022

برگزاری همایش انگیزشی کنکور ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم بخش شهاب جزیره قشم...

همایش انگیزشی کنکور ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم بخش شهاب جزیره قشم با حضور مسئولین این پارک و معلمان و مسئولین آموزش و پرورش قشم برگزار شد.

272
11 05 2022

پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار می کند وبینار چرا و چگونه دانش بنیان شویم

پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار می کند  وبینار چرا و چگونه دانش بنیان شویم پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و شرکت مشاوران نیک پندار شریف...

260
03 05 2022

اجرای طرح دستیار فناوری در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

اجرای طرح دستیار فناوری در فناوری پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم   به گزارش روابط عمومی پارک زیست فناوری خلیج فارس ثشم، طرح دسنیار فناوری جهت کسب...

2780
27 04 2022

با حکم مشاور رئیس جمهور؛ «افشار فتح الهی» به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل...

طی حکمی از سوی مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی، «افشار فتح الهی» به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل...

3921
19 04 2022

برگزاری دوره آموزشی دانش بنیان توسط پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

برگزاری دوره آموزشی دانش بنیان توسط پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت...

4388
19 04 2022

برگزاری کارگاه آموزشی " آشنایی با مفاهیم و کاربردهای تکنیک PCR در آزمایشگاه "...

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم و کاربردهای تکنیک PCR در آزمایشگاه توسط شرکت دانش بنیان مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم شرکت دانش...

4366
19 04 2022

استخدام کادر فنی و اداری توسط شرکت فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

استخدام کادر فنی و اداری توسط شرکت فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم شرکت فناور رایکا درمان پارسیان مستقر در پارک زیست فناوری خلیج...

4454
14 04 2022

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در نشست هم‌نشینی با مدیران شرکت‌های فناور و...

تعمیم دانش و علوم تخصصی لازمه توسعه متوازن و انتفاع مردم جزیره

4493
13 04 2022

مدیر اداری مالی پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس قشم در نشست با سرپرست سازمان منطقه...

مدیر اداری مالی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم: زیرساخت های پارک برای تولیدات دانش بنیان را گسترش می...

4556
12 04 2022

حمایت ۳۰ میلیاردی وزارت علوم از پارک‌های فناوری

حمایت ۳۰ میلیاردی وزارت علوم از پارک‌های فناوری معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اختصاص اعتبارات به پارک‌های علم و فناوری بر...

4225