تعمیم دانش و علوم تخصصی لازمه توسعه متوازن و انتفاع مردم جزیره

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در نشست هم‌نشینی با مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان

14 04 2022

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم مهندس افشار فتح الهی سرپرست منطقه آزاد قشم در نشست هم‌اندیشی با مدیران شرکت‌های فناور نوپا و دانش‌بنیان مستقر در منطقه آزاد قشم که با حضور امام‌جمعه شهرستان و فناوران پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دیگر فعالان این عرصه در قشم برگزار شد، ضمن ابراز مسرت از حضور 42 شرکت فناور در جزیره بیان داشت: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری و شعار سال، امسال وظیفه ما و شما که در این حوزه صاحب‌تجربه هستید این است که از تمام امکانات و دانش خود برای توسعه صنایع و تولیدات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف علمی که به رشد و پیشرفت کشور کمک می‌کند، استفاده کنیم.
وی نیروهای متخصص و توانمندی که در حوزه‌های مختلف فعال هستند را از سرمایه‌ها و داشته‌های کشور خواند و گفت:  متأسفانه ما نتوانستیم این سرمایه‌های ارزشمند را به چرخه اقتصادی کشور اضافه کنیم.
مهندس فتح الهی با اشاره به عناوین بیانیه گام دوم انقلاب افزود: تقویت خودباوری بین جوانان مستعد و متخصصان کشور می‌تواند به ما در گذشتن از مرزهای دانش و فناوری کمک کند مانند آنچه در سالیان گذشته در حوزه صنایع نظامی، دفاعی و هسته‌ای رخ داده است.
این مقام عالی ادامه داد: این موفقیت‌ها بیانگر توانمندی نیروهای دانشگاهی و استعدادهای درخشان کشور است و وظیفه ماست بسترهای لازم برای فعالیت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری مغزهای متفکر و استعدادهای درخشان کشور را فراهم کنیم.
 تعمیم دانش و علوم تخصصی لازمه توسعه متوازن و انتفاع مردم جزیره
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، توجه به اقتصاد دریامحور را از موضوعات مهم مورداشاره رهبر خواند و یادآور شد: فعالیت‌های شیلاتی و زیست فناورانه مبتنی بر دانش می‌تواند ضمن کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی سهم بیشتری از تولید، اشتغال و درنتیجه افزایش درآمد برای مردم منطقه به همراه داشته باشد.
وی تأکید کرد: ما آماده‌ایم از همه امکانات و ابزارها در راستای تحقق شعار سال استفاده کنیم تا در پایان سال به اثرات و نتایج ارزشمند موردنظر مقام معظم رهبری و سربلندی ایران اسلامی دست‌یابیم.
فتح الهی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان باید با تعمیم دانش به سایر فعالان اقتصادی و مردم جزیره، به‌ویژه در حوزه اقتصاد دریامحور و تشکیل شرکت‌ها و تعاونی‌ها، در کارآفرینی و انتفاع جامعه محلی نقشی ارزنده ایفا کنند.
به گفته وی، قشم جوانان مستعد، توانمند و علاقه‌مند به کار بسیاری دارد  که با کمک شرکت‌های پیشرویی مانند شما، می‌توانند به‌گونه‌ای تجاری‌سازی کنند که همه جزیره از این توانایی منتفع شود.
فتح الهی همچنین خواستار تشکیل کمیته اقتصادی با حضور مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان باهدف احصا مشوق‌های لازم برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف شد و گفت: معرفی دستاوردها و محصولات شرکت‌های فعال قشم، تأمین مواد موردنیاز پروژه‌های مختلف از تولیدات این شرکت‌ها، ایجاد بسترهای انگیزشی برای ورود و تأسیس شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در جزیره باید از اهداف این کمیته باشد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به نوروز پر گردشگر قشم تأکید کرد: استقبال استثنایی گردشگران در نوروز نشان داد که قطعاً صنعت گردشگری ظرفیت بالایی برای تولید ثروت برای مردم منطقه دارد و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در بخش اپلیکیشن های مختلف برای کمک به حوزه گردشگری، حرفی برای گفتن داشته باشند.
فتح الهی در پایان اظهار داشت: امیدواریم با همکاری و تعامل از فرصت نام‌گذاری امسال نهایت بهره‌وری را داشته باشیم تا در حوزه تولیدات دانش‌بنیان و کارآفرینی کشور، نقشی پویا ارائه کنیم.

 

 

 

آخرین‌ها

19 06 2022

جلسه طرح پایش دانش بنیانی واحدهای فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس...

جلسه طرح پایش دانش بنیانی واحدهای فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد جلسه طرح پایش دانش بنیانی واحدهای فناور مستقر در پارک...

285
18 06 2022

با حضور مسئولان صورت گرفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، آموزشی و...

با حضور مسئولان صورت گرفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با شرکت آبزیان گستر نصر   تفاهم...

268
21 06 2022

در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال به دستور مدیرعامل...

163
18 06 2022

گفتگو با دکتر علیرضا مختاری مدیر عامل شرکت دانش بنیان آتیه سلامت البرز عضو...

گفتگو با دکتر علیرضا مختاری مدیر عامل شرکت دانش بنیان آتیه سلامت البرز عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم شرکت دانش بنیان تامین آتیه سلامت البرز...

294
20 06 2022

هنر و صنعت بومی در هرمزگان وامدار زنان خلاق و با اراده است.

هنر و صنعت بومی در هرمزگان وامدار زنان خلاق و با اراده است. یکی از این زنان خلاق، هنرمند و صنعتگر "فائقه عسکری" است، هنرهای بومی را نزد مادرش فرا...

227
13 06 2022

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در دیدار با رییس اداره کل میراث فرهنگی،...

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در دیدار با رییس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم جلسه مشترک پارک زیست فناوری خلیج...

416
12 06 2022

بومی سازی نوعی ابزار صیادی به همت صنعتگران جزیره قشم

 برگزاری آیین رونمایی گرگور با همکاری پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و اتحادیه صنایع شیلاتی منسجم شهرستان قشم

466
11 06 2022

آغاز همکاری تحقیقاتی مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و پژوهشکده اکولوژی...

آغاز همکاری تحقیقاتی مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان جلسه همکاری مشترک با حضور مسئولین پارک زیست...

459
11 05 2022

برگزاری همایش انگیزشی کنکور ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم بخش شهاب جزیره قشم...

همایش انگیزشی کنکور ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم بخش شهاب جزیره قشم با حضور مسئولین این پارک و معلمان و مسئولین آموزش و پرورش قشم برگزار شد.

1660
24 05 2022

انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح دستیار فناوری بین پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم...

انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح دستیار فناوری بین پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دانشگاه های استان تفاهم‌نامه همکاری بین پارک زیست فناوری خلیج فارس...

1310