معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به همراه مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران، مدیرکل شیلات هرمزگان، فرماندار شهرستان قشم مدیر کل شیلات لرستان، معاونین شیلات هرمزگان ضمن دیدار با رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس-قشم از شرکت های زیر مجموعه این پارک بازدید کردند.

دربازدید معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران از پارک زیست فناوری خلیج فارس_ قشم: پارک های زیست فناوری زمینه ساز تحقق اقتصاد دریا محور// هرمزگان پیشرو در بهره بردار ی موثر از پارک های زیست فناوری

13 11 2023

به گزارش روابط عمومی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، در حاشیه این بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه پارک های زیست فناوری زمینه ساز تحقق اقتصاد دریا محورهستند، هرمزگان را پیشرو در بهره بردار ی موثر از پارک های زیست فناوری در حوزه شیلات خواند.

 

سید حسین حسینی افزود: استفاده از توانمندیها و ظرفیت های شرکت های فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس می تواند در رفع بسیاری از چالش های مربوط به  آبزی پروری و دیگر حوزه های شیلات بسیار موثر باشد.

 

وی با بیان اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیایی مقصد خوبی برای صادرات ماهیان زینتی دریایی تولید شده دراستان هرمزگان هستند و در این بین پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و شرکت های زیر مجموعه آن می توانند نقشی اساسی داشته باشند.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه آبزی پروری در حال توسعه است و در حال حاضر بخش قابل توجه نسبت به صید را از تولیدات شیلاتی شامل می شود تصریح کرد: یقینا حرکت در مسیر توسعه ظرفیت های آبزی پروری از برنامه های مهم شیلات است و این مهم یک ضرورت برای تحقق اقتصاد دریا محور است.

 

حسینی توجه و توسعه آبزی پروری را لازمه و ضرورت  تامین امنیت غذایی و تامین پروتئین دریایی  در آینده ای نزدیک خواند و افزود: شرایط آبی کشور و کم مصرف تر بودن آبزی پروری نسبت به دیگر روش های تامین پروتئین را تائید کننده نقش مهم آبزی پروری در تامین امنیت غذایی خواند.

 

وی نیاز محور کردن دانش در شرکت های دانش بنیان را یکی از برنامه های شیلات خواند و گفت در این مسیر گام های خوبی برداشته شده و تاکنون بیش از ۵۰ نیاز دانش بنیان در حوزه شیلات شناسایی و افق برنامه های شیلات در این حوزه مشخص شده است.

 

 

 همچنین مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی ضمن تشکر ویژه از معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و نو فن آور گفت: خوشبختانه برنامه های زیر ساختی و دانش بنیان خوبی برای توسعه شیلاتی کشور در دست اقدام است.

 

صادق توسلی زاده اقلیم و موقعیت جزیره قشم و استان هرمزگان در توسعه اقتصاد دریا محور بسیار حائز اهمیت و ویژه خواند و تصریح کرد: بدون شک در آینده ای نزدیک شاهد درخشش بیش از پیش فعالیت های شیلاتی و همچنین پارک زیست فناوری خلیج فارس-قشم خواهیم بود.  

 

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به استقال همیشگی مجموعه شیلات از مراکز و ظرفیت های علمی در توسعه شیلاتی گفت: در این بین پارک های زیست فناوری  از جایگاه ویژه ای برخودار هستند و بی شک می توانند با استفاده از نوآوری و فناوری ها گام های خوبی در مسیر توسعه فعالیت های شیلاتی بردارند.

 

مسعود بارانی بازدید از مزرعه پرورش میگو متراکم این پارک، دو مرکز تکثیر ماهیان زینتی، مرکز تکثیرو پرورش جلبک، کارگاه ماهی خشک کنی( ساردین) و ... را از اهم مکان های بازدید شده در بازدید از پارک زیست فناوری خلیج فارس_ قشم خواند.

 محمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بیان کرد: پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم پارکی تخصصی است و شرکت های مستقر در این پارک در سه حوزه بیوتکنیک های تکثیر و پرورش آبزیان، صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی فعالیت می کنند.

 

وی اظهار داشت: دو ظرفیت عظیم و عجیب طبیعی خلیج فارس و دریای عمان و همچنین نیروی انسانی خلاق، باهوش و نخبه در کشور وجود دارد که جهت تولید و ثروت آفرینی در کشور باید مورد توجه ویژه قرار گیرند و اظهار امیدواری نمود: با بهره گیری صحیح از این ظرفیت ها می توان اقتصاد خوبی رادر حوزه بیو تکنولوژی های مربوط به شیلات و صنایع غذایی و دارویی در آینده نزدیک داشته باشیم.

 

رنجبر افزود: این پارک در نظر دارد با تکیه بر ظرفیت ها و قابلیت های منطقه و بهره گیری از نیروهای متخصص، بستری مناسب جهت رشد و توسعه کسب و کارهای دانش محور به ویژه در حوزه زیست فناوری و صنایع وابسته فراهم آورد.

 

وی همچنین به تأمین زیرساختها و افزایش اعتبارات جهت حمایت در راستای توسعه بیشتر شرکتهای عضو این پارک اشاره نمود.

آخرین‌ها

13 03 2024

دیدار رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بهمراه سایر مسئولین و کارکنان با...

همزمان با ماه مبارک رمضان دکتر محمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم به همراه معاون فناوری و پشتیبانی و چندتن دیگر از مسئولین و...

9525
11 03 2024

در راستای تجاری سازی فناوری های حاصل از تحقیقات کشاورزی و علوم شیلاتی: انعقاد...

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه تأسیس و راه اندازی مرکز رشد علوم شیلاتی هرمزگان

11794
04 03 2024

گزارش تصویری بازدید روسای مراکز تحقیقاتی منابع طبیعی منطقه دو کشور و هیأت...

روسای مراکز تحقیقاتی منابع طبیعی منطقه دو کشور از استان های هرمزگان، قم، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و اصفهان از مجموعه فعالیتهای پارک زیست...

12836
04 03 2024

گزارش تصویری بازدیدمدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تات از مجموعه فعالیتهای...

مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تات از آزمایشگاه ها و فعالیتهای شرکتهای مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم بازدید کردند

12476
03 03 2024

فراخوان مرکز رشد جامع مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دانشگاه پیام نور...

مرکز رشد جامع مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم آماده بهره برداری و حمایت از کسب و کارهای نوپا، فناور با...

10595
02 03 2024

برگزاری جلسه هیأت امنای پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

جلسه هیأت امنای پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

9953
02 03 2024

گزارش تصویری بازدید دکتر خیرالدین و هیأت همراه از پروژه های عمرانی پارک زیست...

بازدید دکتر خیرالدین و هیأت همراه از پروژه های عمرانی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم

12301
27 02 2024

افتتاح مرکز رشد مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دانشگاه پیام نور مرکز...

افتتاح مرکز رشد مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل ق

11674
08 02 2024

در ایام دهه فجر برگزار شد: جلسه هم اندیشی پارک زیست فناوری خلیج فارس با...

در ایام دهه فجر برگزار شد: جلسه هم اندیشی پارک زیست فناوری خلیج فارس با دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم در راستای نحوه همکاری مشترک جهت راه...

22703
04 02 2024

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با فرایندهای ثبت برند

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با فرایندهای ثبت برند پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با همکاری شرکت تجارت بین الملل عجمان برگزار می نماید

26448