معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اختصاص اعتبارات به پارک‌های علم و فناوری بر اساس عملکرد آن‌ها، اعلام کرد: ۳۰ میلیارد به پارک‌های علم و فناوری، ۷ میلیارد به مراکز رشد و ۶ میلیارد به مراکز کارآفرینی تخصیص داده شد.

حمایت ۳۰ میلیاردی وزارت علوم از پارک‌های فناوری

12 04 2022

به گزارش روابط عمومی پارک زیست فناوری خلیج فارس به نقل از ایسنا، علی خیرالدین امروز در نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری با اشاره به اعتبارات این وزارتخانه در حوزه پژوهش و فناوری در سال ۱۴۰۰ گفت: بودجه این معاونت از اعتبارات ردیف اسنادی ۱۱۳۵۴۵ در مجموع ۱۲۶ میلیارد تومان بود که از این میزان حدود ۱۰ تا ۱۱ درصد تا مهر ماه تخصیص داده شده بود که با پیگیری فراوان تا آخر سال به ۱۰۰ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه این اعتبارات طی ۴ مرحله به پارک‌ها داده شد، ادامه داد: در مرحله اول که در تاریخ ۲۸ دی ماه سال گذشته بوده، مبلغ ۶ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان معاونت بودجه داشت که ۵ میلیارد به پارک‌ها و یک میلیارد تومان مراکز رشد تخصیص داده شد.

خیرالدین اضافه کرد: در مرحله دوم که در ۷ اسفند بوده مبلغ ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه داشتیم که ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به پارک‌ها، ۵ میلیارد تومان به مراکز کارآفرینی و بقیه به مراکز رشد اعطا شده است.

به گفته وی، اعتبارات مراکز کارآفرینی بر اساس عملکرد آنها بوده است.

معاون فناوری ‌وزیر علوم به اعطای اعتبارات مرحله سوم اشاره کرد و یادآور شد: در مرحله سوم ۱۳ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان بودجه داشتیم که ۱۲ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان به پارک‌ها، ۴۵۰ میلیون به مراکز رشد و ۴۰۰ میلیون به مراکز کارآفرینی پرداخت شد.

به گفته وی در مرحله چهارم که ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ بوده، ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بودجه تخصیص داده شد که ۱۰ میلیارد به پارک‌ها و حدود ۴۰۰ میلیون به مراکز رشد داده شد.

خیرالدین خاطر نشان کرد: در مجموع ۳۰ میلیارد به پارک‌های علم و فناوری، ۷ میلیارد به مراکز رشد و ۶ میلیارد به مراکز کارآفرینی تخصیص داده شد.

وی یادآور شد: همچنین این معاونت از ردیف متفرقه ۵۳/۷۵۰۰۰ نیز ۷۶ میلیارد تومان بودجه داشت که برای آن موافقت‌نامه‌ای در اردیبهشت ماه مبادله شده بود؛ از این ردیف بودجه تا آخر سال ۱۵ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شد که بر اساس موافقت‌نامه بین پارک‌های علم و فناوری توزیع شد.

وی تاکید کرد: پارک‌های علم و فناوری باید برنامه داشته باشند و معاونت بر اساس برنامه بودجه را بین پارک‌ها توزیع خواهد کرد.

آخرین‌ها

19 06 2022

Knowledge-based monitoring plan meeting of Persian Gulf biotechnology park...

Knowledge-based monitoring plan meeting of Persian Gulf biotechnology park established companies was held

286
18 06 2022

Memorandum of Understanding was signed between Qeshm Persian Gulf...

It took place in the presence of officials: Concluding a Memorandum of Understanding on Scientific, Educational and Research Cooperation between...

270
21 06 2022

در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال به دستور مدیرعامل...

163
18 06 2022

گفتگو با دکتر علیرضا مختاری مدیر عامل شرکت دانش بنیان آتیه سلامت البرز عضو...

گفتگو با دکتر علیرضا مختاری مدیر عامل شرکت دانش بنیان آتیه سلامت البرز عضو پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم شرکت دانش بنیان تامین آتیه سلامت البرز...

295
20 06 2022

هنر و صنعت بومی در هرمزگان وامدار زنان خلاق و با اراده است.

هنر و صنعت بومی در هرمزگان وامدار زنان خلاق و با اراده است. یکی از این زنان خلاق، هنرمند و صنعتگر "فائقه عسکری" است، هنرهای بومی را نزد مادرش فرا...

229
13 06 2022

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در دیدار با رییس اداره کل میراث فرهنگی،...

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در دیدار با رییس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم جلسه مشترک پارک زیست فناوری خلیج...

418
12 06 2022

بومی سازی نوعی ابزار صیادی به همت صنعتگران جزیره قشم

 برگزاری آیین رونمایی گرگور با همکاری پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و اتحادیه صنایع شیلاتی منسجم شهرستان قشم

467
11 06 2022

آغاز همکاری تحقیقاتی مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و پژوهشکده اکولوژی...

آغاز همکاری تحقیقاتی مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان جلسه همکاری مشترک با حضور مسئولین پارک زیست...

460
11 05 2022

برگزاری همایش انگیزشی کنکور ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم بخش شهاب جزیره قشم...

همایش انگیزشی کنکور ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم بخش شهاب جزیره قشم با حضور مسئولین این پارک و معلمان و مسئولین آموزش و پرورش قشم برگزار شد.

1664
24 05 2022

انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح دستیار فناوری بین پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم...

انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح دستیار فناوری بین پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم و دانشگاه های استان تفاهم‌نامه همکاری بین پارک زیست فناوری خلیج فارس...

1313