اولین جلسه کمیته تخصصی تدوین برنامه راهبردی پارک زیست‌‌فناوری خلیج فارس برگزار شد

اولین جلسه کمیته تخصصی تدوین برنامه راهبردی پارک زیست‌‌فناوری خلیج فارس برگزار شد


اولین جلسه تدوین برنامه راهبردی پارک زیست‌فناوری خلیج فارس به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس و کارشناسان پارک و دکتر باقر صاد به عنوان مشاور برنامه راهبردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل پارک زیست‌فناوری خلیج فارس، در این جلسه دکتر رنجبر رئیس پارک زیست‌فناوری خلیج فارس با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه راهبردی،  به تشریح اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای پارک پرداخت.

در ادامه، دکتر باقر صاد مشاور برنامه راهبردی ضمن تشریح فعالیت‌های مرتبط از تجربه‌های خود در خصوص فرایند تدوین و اجرای برنامه‌ریزی راهبردی سخن گفت. وی با تاکید بر مطالعه و بررسی دقیق اسناد بالادستی، به طرح‌های بالادستی در حوزه شیلات، کشاورزی و طرح جامع جزیره قشم... در سطح جزیره قشم اشاره کرد. دکتر صاد همچنین بر ضرورت کار تیمی و برنامه‌ریزی دقیق برای تدوین برنامه راهبردی جهت پیشبرد اهداف پارک تأکید  کرد.

 برنامه‌های کلان کشور، بررسی روند فناوری شرکت‌های مستقر در پارک، برآورد مالی از برنامه اجرایی، تدوین شاخص‌های عملکردی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

گفتنی است در پایان مقرر شد جلسات بعدی در این خصوص، با حضور دکتر باقر صاد و کارشناسان پارک به طور مستمر و با توجه به ارزیابی وضعیت موجود پارک برگزار شود