مشکلات شرکت‌های مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس بررسی شد

مشکلات شرکت‌های مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس بررسی شد


جلسه ویدئو کنفرانس با حضور رئیس، مسئولین پارک زیست فناوری خلیج فارس و شرکت های مستقر در خصوص بررسی مسائل و مشکلات مربوط به شرکت ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک زیست فناوری خلیج فارس روز یکشنبه بیست و دوم خردادماه در جلسه‌ای که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور مسئولین پارک زیست فناوری خلیج فارس و شرکت‌های مستقر در پارک برگزار شد، مشکلات و مسائل مربوط به شرکت‌های فناور مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس ضمن تشکر از حضور فعال شرکت‌ها و واحدهای فناور در جلسه، هدف از برگزاری این نشست را بررسی مسائل و مشکلات شرکت‌های مستقر عنوان کرد.

 در این جلسه مدیر ان عامل شرکت‌ها ضمن بیان فعالیت‌های اخیر، مسائل و مشکلات پیش روی خود را مطرح کردند.

فرایند دشوار و طولانی‌مدت صدور برخی از مجوز ها نظیر مجوز دانش بنیان، مجوز های ISO  و سایر مجوزهای مرتبط با شرکت‌های فناور به عنوان یکی از مشکلات پیش روی شرکت‌های فناور در این نشست مطرح شد.

به گفته‌ی مدیران عامل شرکت‌های مستقر در پارک،  واردات برخی محصولات خارجی علیرغم تولید انبوه محصولات داخلی مشابه و عدم حمایت لازم از فروش این نوع محصولات، همچنین عدم ممانعت از صید غیر قانونی ماهی‌ها به ویژه ماهی‌های زینتی و ایجاد خسارت به شرکت‌های فعال در حوزه زیست دریا، از دیگر مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیران عامل شرکت‌ها برای رفع این مسائل و مشکلات خواستار برگزاری جلسات با دستگاه‌های ذیربط و انتقال مشکلات شرکت‌های فناور به سازمان های بالادستی از سوی پارک شدند.

در پایان جلسه دکتر رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس، از تلاش‌های بی‌شائبه و شبانه‌روزی محققین و مسئولین شرکت‌های فناور  تقدیر کرد و افزود: قطعا برگزاری جلسات با مسئولین دستگاه‌های مربوطه جهت رفع موانع پیش روی شرکت‌های مستقر، در دستور کار آتی پارک قرار دارد. 

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با هم‌فکری و همدلی مسئولین پارک و شرکت‌های فناور نیازها و مشکلات این شرکت‌ها برطرف شود. ‌