مرکز رشد زیست فناوری دریایی مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس و دانشگاه هرمزگان افتتاح شد

مرکز رشد زیست فناوری دریایی مشترک پارک زیست فناوری خلیج فارس و دانشگاه هرمزگان افتتاح شد


 

مراسم افتتاحیه مرکز رشد زیست فناوری دریا با حضور مهندس حمیدرضا مؤمنی رئیس سازمان منطقه آزاد قشم، دکتر علی اکبر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان و دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس در مرکز رشد جدید برگزار گردید.

در این مراسم مدیران و معاونین منطقه آزاد قشم، رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش و پرورش و جمعی از اساتید و پژوهشگران بندر عباس و جزیره  قشم نیز حضور داشتند.

این مرکز رشد مشترک با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و افراد صاحب ایده در حوزه زیست فناوری دریایی تأسیس گردید.

در این مراسم دکتر آقامیری ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی و تشکر از سازمان منطقه آزاد آمادگی خود را برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان اعلام نمودند و اظهار امیدواری کردند که با همکاری دانشگاه هرمزگان بتوانند بصورت مطلوب از این فضا استفاده و زمینة کمک به اقتصاد کشور را فراهم نمایند.

ایشان افزودند این مرکز رشد زیست فناوری یک مرکز توسعه و تحقیق برای دانشمندان و دانشجویان کشور می باشد.

 

دکتر شیخی فینی از زمینه ایجاد شده برای همکاری با دانشگاه هرمزگان در جهت ایجاد مرکز رشد زیست فناوری از سوی پارک زیست فناوری خلیج فارس و حمایتهای بی شائبة منطقه آزاد تشکر و قدردانی نمودند و افزودند با اتکال به خداوند متعال و همکاری و هم افزایی گسترده تلاش می نمایند که فعالیتهای این مرکز را در سطح ملی به نتایج مطلوبی برسانند و زمینه ایجاد فعالیتهای بین المللی را نیز فراهم نمایند.

 

مهندس مؤمنی رئیس سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه پرداختن به مبحث اقتصاد دریا محور درقشم از اهمیت بسزایی برخوردار است اعلام نمودند سازمان منطقه آزاد این مرکز را در رسیدن به اهدافش حمایت خواهد کرد و اظهار امیدواری کردند با همکاری پارک، دانشگاه و منطقه بتوانند این مرکز را به جایگاه مورد نیاز برسانند.