رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس اعلام کرد؛ فعالیت دانش بنیان در روستاهای قشم با فناوریIT

رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس اعلام کرد؛ فعالیت دانش بنیان در روستاهای قشم با فناوریIT


رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس از برنامه راه اندازی فعالیت های دانش بنیان حوزهIT  در روستاهای جزیره قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان،سید محمود رضا آقا میری در پانزدهمین نشست رئیسان پارک های علم و فناوری و مراکز رشد کشور که در استان هرمزگان و در محل پارک زیست فناوری قشم برگزار می شود، گفت: شرکت  پارک زیست فناوری خلیج فارس در منطقه آزاد قشم برای راه اندازی فعالیت های دانش بنیان در رشته IT با بهره از نیروهای دیپلم در روستاهای جزیره قشم برنامه ریزی کرده است.

وی با اعلام اینکه مرز ابی ۲۲۰۰ کیلومتری کشورمان فرصت مناسبی برای هدایت شرکت های دانش بنیان برای کسب درآمد از محصولات دریایی است، افزود: جزیره قشم با داشتن ظرفیت های منحصر به فرد در بخش دریایی شرایط بسیار ارزشمند برای سرمایه گذاری فعالان دانش بنیان در بخش دریایی محسوب می شود.

رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس از کشورهای همسایه در خلیج فارس و آسیای میانه به عنوان مهمترین بازار فروش محصولات دانش بنیان ایران نام برد و گفت: با توجه به نیاز اربیل عراق، افغانستان، امارات، ترکیه و کشورهای آسیای میانه به محصولات دانش بنیان ایران، به نظر می رسد  بهترین مقصد صادرات محصولات دانش بنیان فعالان این حوزه به همین کشورها است.

وی تاکید کرد: حرکت به سمت پارک های تخصصی مهمترین نیاز فعالیت پارک های علم و فناوری محسوب می شود و مرکز پارک زیست فناوری قشم نیز براساس این سیاست با محوریت فعالیت های دانش بنیان حوزه دریایی تشکیل شده است.

پانزدهمین همایش ملی روسای پارک ها و مراکز رشد سراسر کشور با حضور مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیسان ۳۹ پارک علم و فناوری کشور و رئیسان مرکز رشد کشور در محل پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم تا پنجم اسفند ماه جریان دارد.