از پژوهشگران و فناوران پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) تقدیر شد

از پژوهشگران و فناوران پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) تقدیر شد


محمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم گفت: با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران قشم از شرکت های برتر حوزه پژوهش و فناوری مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس تقدیر شد.

محمد شریف رنجبر افزود: شرکت های برتر حوزه پژوهش و فناوری در حوزه تولید و تعمیر تجهیزات پزشکی، تکثیر و فرآوری ریز جلبک، زیست فناوری جلبک ها، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و شیلات و آبزی پروری فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: پارک زیست فناوری خلیج فارس در راستای عمل به اهداف خود، فناوران و افراد صاحب ایده را جمع آوری کرده و با در اختیار قرار دادن امکانات و فضای پژوهشی به ایشان برای تقویت اکوسیستم فناورانه تلاش می کند.

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم تصریح کرد: فناوری و تکنولوژی هایی که وارد دنیا می شوند بر پایه پژوهش است و اهمیت به شرکت های پژوهشی کشور را در همه زمینه ها ارتقا می دهد و این حس باید در همه انسان ها تقویت شود.

دریانورد بیان کرد: کشورهایی که حس پرسشگری و جستجو را در مردم تقویت کنند، در همه حوزه ها پیشرو بوده و امکان رقابت در همه علوم را دارا هستند.

وی گفت: این کشورها دانش آموز و دانشجویی تربیت می کنند که کنجکاو و حقیقت جو باشد تا بتواند بوسیله آنها تکنولوژی تولید و به دنیا صادر کند.

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم افزود: جمع شدن افراد صاحب ایده باعث هم افزایی و تقویت اقتصاد متکی بر تکنولوژی است چرا که اقتصاد متکی به نفت باید جای خود را به سایر ظرفیت ها دهد.

وی ادامه داد: قشم به دلیل ظرفیت های زیستی بالا فرصت مناسبی برای تقویت اقتصاد خود مبتنی بر بیوتکنولوژی و گردشگری است.

رنجبر از حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم و دولت تقدیر کرد و تصریح کرد: بیوتکنولوژی در جایی که تنوع زیستی بالایی داشته باشد موفق است و جزیره قشم نیز این ظرفیت داراست.

مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، معاون پژوهشی دانشگاه هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان قشم برگزار شد.

نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم نیز در مکان این پارک افتتاح و مورد بازدید مسئولان و شرکت کنندگان قرار گرفت.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، لارک و هنگام با 150 هزار نفر جمعیت در خلیج فارس قرار دارد.